Siirt İl Geneli Bilgileri

Siirt çevresinde bilgisi bulunan 41 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.412 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Siirt Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Siirt’in En İyi Liseleri

Siirt çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Siirt Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Siirt’in Liseleri

Siirt çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.