Sinop İl Geneli Bilgileri

Sinop çevresinde bilgisi bulunan 44 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.015 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Sinop’un En İyi Liseleri

Sinop çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Sinop’un Liseleri

Sinop çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.