Şırnak İl Geneli Bilgileri

Şırnak çevresinde bilgisi bulunan 47 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.220 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Şırnak’ın En İyi Liseleri

Şırnak çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Şırnak’ın Liseleri

Şırnak çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.