Sivas İl Geneli Bilgileri

Sivas çevresinde bilgisi bulunan 97 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 4.134 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Cumhuriyet Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Sivas’ın En İyi Liseleri

Sivas çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Cumhuriyet Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Sivas’ın Liseleri

Sivas çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.