Tokat İl Geneli Bilgileri

Tokat çevresinde bilgisi bulunan 85 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 3.729 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Tokat’ın En İyi Liseleri

Tokat çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Tokat’ın Liseleri

Tokat çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.