Tunceli İl Geneli Bilgileri

Tunceli çevresinde bilgisi bulunan 26 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 422 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Tunceli’nin En İyi Liseleri

Tunceli çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Tunceli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Tunceli’nin Liseleri

Tunceli çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.