Uşak İl Geneli Bilgileri

Uşak çevresinde bilgisi bulunan 49 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.077 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Uşak Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Uşak’ın En İyi Liseleri

Uşak çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Uşak Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Uşak’ın Liseleri

Uşak çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.