Van İl Geneli Bilgileri

Van çevresinde bilgisi bulunan 108 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 4.643 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Van’ın En İyi Liseleri

Van çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Van’ın Liseleri

Van çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.