Yozgat İl Geneli Bilgileri

Yozgat çevresinde bilgisi bulunan 95 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.729 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Bozok Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Yozgat’ın En İyi Liseleri

Yozgat çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Bozok Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Yozgat’ın Liseleri

Yozgat çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.