Zonguldak İl Geneli Bilgileri

Zonguldak çevresinde bilgisi bulunan 79 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 3.430 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Bülent Ecevit Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Zonguldak’ın En İyi Liseleri

Zonguldak çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Bülent Ecevit Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Zonguldak’ın Liseleri

Zonguldak çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.